„Karma market”

Karma market” – czwarty album Much na dziesięciolecie zespołu!

Premiera: 14 października

Dekada upływa odkąd Muchy rozpoczynały swoją muzyczną podróż. W tym czasie zespół wydał trzy płyty i kilkanaście singli z bogatą radiową historią stając się jednym ze znaków rozpoznawczych polskiej muzyki w XXI wieku. Muchy odwiedziły także główne sceny największych festiwali i zyskały uznanie branży (dwie nominacje do Fryderyka) oraz wierne grono fanów.

W październiku Muchy wracają z czwartym albumem zatytułowanym „Karma market”. „Zderzenie tych słów mnie powaliło. Z jednej strony pochodzą i dotyczą zupełnie innych światów, innych sfer naszego życia. Z drugiej, w połączeniu dają tak realny obraz dzisiejszego świata, w którym wszystko – łącznie z przeznaczeniem i zbawieniem – można pozornie kupić” – mówi o tytule albumu Michał Wiraszko, lider Much. „To na pewno nasz najdojrzalszy album. Jest na nim zaskakująco dużo -­‐ jak na nas – ciszy” – dodaje.

„Karma market” to dziewięć przebojowych – do czego przyzwyczaił nas zespół – piosenek. Nie zabrakło na nim również świetnych tekstów autorstwa Wiraszki, jednego z najbardziej cenionych tekściarzy młodego pokolenia. Prapremiera albumu odbędzie się 10 października podczas specjalnego koncertu „Poznań Doznań”, na którym Muchy wystąpią ze specjalnymi gośćmi – m.in. Katarzyną Nosowską, grupą Happysad i Ryszardem „Peją” Andrzejewskim. W sklepach album pojawi się 14 października. Na albumie znajduje się przebój „Bliżej”. Lada dzień pojawi się nowy singiel.

image005

Muchy „Karma Market” (Universal Music Polska, 2014)
1. Odkąd
2. Tak jak dziś
3. Queen for a Day
4. Nic się nie stało
5. Biały walc
6. A Place
7. Bliżej
8. Between the Lines
9. Idą święta