Koncerty

Wszystkie informacje o koncertach. Trasy koncertowe, terminy, miasta. Sprawdź kiedy gramy

 

 

Muchy świętują dziesięciolecie. Wielki koncert w Poznaniu i premiera nowego albumu

10 października w poznańskim Eskulapie odbędzie się urodzinowy koncert. Razem z Muchami na scenie stanie m.in. Katarzyna Nosowska, Peja i zespół Happysad. Na koncercie przedpremierowo zostanie zaprezentowany materiał z nowego albumu „Karma Market”, który także tego dnia będzie można kupić podczas samego koncertu.

Mija 10 lat od kiedy Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski i Szymon Waliszewski po raz pierwszy spotkali się w sali prób i powołali do życia zespół Muchy. Od tego momentu zespół wydał trzy bardzo dobrze przyjęte albumy i stał się symbolem polskiego rokendrola tak zwanych lat zerowych XXI wieku.

„Galanteria”, „Miasto Doznań”, „Przesilenie”, „Notoryczni Debiutanci” czy „Nie przeszkadzaj, mi bo tańczę” to tylko niektóre tytuły, które bez wątpienia weszły na listę utworów definiujących polską muzykę gitarową ostatnich minionych lat.

Przez dekadę swojej działalności zespół był dwukrotnie nominowany do Fryderyków oraz został doceniony szeregiem nagród między innymi przez radiową Trójkę, magazyny Machina i Aktivist czy portal Uwolnij Muzykę.

Zachodzące przez ostatnie 10 lat w zespole zmiany kadrowe i stylistyczne są potwierdzeniem tego, że Muchy nadal wyznaczają sobie nowe artystyczne drogi i cele. Na potwierdzenie tego zespół zapowiedział wydanie czwartej już płyty pt. „Karma Market”, której ukaże się 14 października 2014. Przedpremierowo można będzie jej posłuchać podczas jubileuszowego koncertu, który odbędzie się w Poznaniu.

Wśród gości Katarzyna Nosowska i Peja

Na urodzinach nie może oczywiście zabraknąć gości. Na koncert z okazji 10-­‐lecia zespół postanowił zaprosić swoich przyjaciół. Dzięki temu w październiku na scenie Eskulapa zobaczymy między innymi carycę polskiej muzyki Katarzynę Notowską oraz Pawła Krawczyka z zespołu HEY, legendę polskiego hip-­‐hopu Peję oraz zespół Happysad. Całość poprowadzi wspierający zespół od samych początków dziennikarz radiowej Trójki – Piotr Stelmach. Ponadto, koncert będzie na żywo transmitowany na antenie radia.

-­‐ To ludzie, których spotykaliśmy podczas naszej drogi albo zapisaliśmy wspólną historię. Z zespołem Hey pojechaliśmy tak naprawdę w pierwszą prawdziwą trasę koncertową. Z chłopakami z Happysad znamy się od kilku lat i łączy nas jakaś szczególna zażyłość, a kolejne spotkania tylko ją zacieśniają. Zaprosiliśmy też Ryśka Peję, którego obecność na koncercie to dla nas rodzaj zupełnie innego, szczególnego zaszczytu – mówi Michał Wiraszko, lider zespołu. -­‐ Ich udział w naszych utworach podczas koncertu 10/10 będzie dla nas czymś, co zapamiętamy na zawsze – dodaje.

Jubileuszowy koncert rozpocznie się trzema koncertami młodszych kolegów z Poznania, którzy już są rozpoznawani wśród fanów alternatywy. Zagrają Eleanor Gray, The Ploy i Terrific Sunday. Miłą niespodzianką, zwłaszcza dla miłośników pierwszych dokonań Much będzie udział w koncercie Piotra Maciejewskiego, który zaprezentuje swój projekt Drivealone. Przed Muchami ze swoim zespołem zagra także Krzysztof Zalewski.

Premiera 14 października

To jednak nie koniec przyjemności. Na koncercie, Muchy przedpremierowo zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Karma Market”, która ukaże się 14 października i jak zapewniają muzycy jest najbardziej różnorodną w dorobku zespołu.

– Nie chodzi nawet o stylistykę, bo ta jest spójna, choć nieco inna niż to, z czego byliśmy do tej pory znani. Jej różnorodność wynika z otwartego charakteru pracy. Część piosenek powstała podczas zupełnie przyjacielskich spotkań. Stąd na przykład obecność na płycie Piotrka Maciejewskiego, Bartka Mielczarka z Sorry Boys, Rafała Gieca z Armii i Tomka Goehsa z Kultu – zdradza Michał Wiraszko. -­‐ Pojawienie się w zespole Krzyśka Zalewskiego i Michała Puchały bardzo dużo zmieniło. Obydwaj piszą doskonałe utwory. Dużym wyzwaniem było dla nas połączenie charakteru moich tekstów z tymi pełnymi muzyki piosenkami.

Po koncercie odbędzie się afterparty, na którym zagra Anek z kolektywu AM Radio, Juniore – rezydenta SQ i Klavesa, czyli Mikołaja Gramowskiego.

Będą wszyscy, którzy tworzyli zespół Muchy. Was też nie może zabraknąć!

10/10 – MUCHY + Hey, Peja, Happysad, Krzysztof Zalewski, Drivealone, Eleanor Gray, The Ploy, Terrific Sunday 10 października, godz. 16:30 Poznań, Eskulap

Bilety w cenie 39 (przedsprzedaż) i 49 (w dniu koncertu) dostępne są na stronie eBilet.pl oraz w sieci Empik.

Rozpiska czasowa:

Otwarcie bram: 16.00

16:30 – 17:00 Eleanor Gray
17:10 – 17:40 The Ploy
17:50 – 18:20 Terrific Sunday
18:30 – 19:00 Drivealone
19:20 – 20:00 Zalewski
20:30 – 21:20 Happysad
22:05 – 00:00 Muchy + goście (Nosowska, Krawczyk, Peja, Kawalec, Maciejewski, Waliszewski)
00:30 – AFTER PARTY –Klaves,Juniore,Antek (AM Radio)